img072-3939-406
HE | EN
img

מארגנים פעילות גיבוש לעובדים? הנה מה שאתם חייבים לדעת!

img

במציאות של תרבות ארגונית דינאמית, חתירה להישגים וניצול זמן מקסימלי, אפשר לפעמים לפספס את חשיבות הרגע האנושי והאישי. מכיוון שביום יום ישנן משימות שונות, יעדים לביצוע, ישיבות ודיונים, חשוב לייחד זמן ייעודי לטובת גיבוש הצוות. במאמר זה נסביר לכם על חשיבות פעילויות הגיבוש, על איך לבחור את סדנת הגיבוש הנכונה לצוות שלך ואיזה קונספט נכון להעביר לעובדים שלך בימים אלו.

צעד 1: לבחור קונספט גיבוש הרפתקני וסוחף

ארגון או חברה שרוצים ליצור סביבת עבודה טובה יותר לא יוותרו על פעילות גיבוש מפעם לפעם. באמצעות סדנאות גיבוש צוות עובדים ניתן להשיג תוצאות מדהימות כגון שיפור התקשורת בארגון, העמקת הקשרים הבין אישיים, הטמעת מסרים ניהוליים תוך פעילות חברתית מהנה וכתוצאה ישירה מכל אלו: להגדיל רווחים בחברה! כדי לעודד את העובדים שלכם להשתתף עליכם למצוא את קונספט גיבוש הרפתקני וסוחף, שכיף לנסות ומתייחס לעובדים שלכם כבעלי ערך ואינטיליגנטיים. אפיינו את קהל היעד שלכם ושלבו את הפעילות שמצד אחד תיתן תחושת העצמה ובטחון ומהצד השני תוציא אותם מאיזור הנוחות ותאפשר להם לחוות חוויות חדשות. לצוותיים המחפשים יותר הרפתקאות אאוטדור ניתן להתאים קונספט של מירוץ (QR RACE), לאלו שיותר תחרותיים אבל אוהבים להיות במזגן וללא יותר מידי גיוריים חיצוניים וריצות, נוכל להציע פעילות ערכות בריחה ניידות, לאלו שאתם מזהים שצריכים רגע קומי של הפוגה ונחת תוך הזרקת צחוק וקלילות תוכלו להתאים פעילות בסגנון ״של מי השורה הזאת״, ואם בכלל בא לכם להעשיר את העובדים בהרצאה סוחפת ומרתקת שגם תפתח מיומנויות למידה והפקת לקחים, לכו על סדנת ״הקופסה השחורה״ שמחברת בין עקרונות הבסיס של חיל האוויר ליומיום של הארגון שלכם. העיקרון הוא לאפיין את הקהל שלכם, לקבוע את מטרותיכם (מה תרצו להשיג מהפעילות) ולהתאים את הפעילות אליכם.

 

צעד 2: לבחור נכון ומקצועי

על רקע המבחר הגדול למדי של הסדנאות הקיימות במשק, כדאי להכיר דגשים לבחירת הסדנאות המתאימות ביותר. דבר ראשון, אתם צריכים לוודא כי החברה שמקיימת את הסדנאות פועלת בצורה מאוד מקצועית, ללא פשרות. החל מרגע שליחת טופס פרטי התקשרות / שיחת הטלפון הראשונה ועד שהפעילות נגמרת. פעילות הגיבוש צריכה להיות מתוכננת עד הפרטים הקטנים ביותר והצוות שמאחורי הסדנה צריך לדעת לענות לכם על כל שאלה שצפה לכם. צריך להיות מאוד ברור מהו הקונספט, אילו מטרות רוצים להשיג ומהו סדר היום. סדנאות גיבוש צוות עובדים צריכות לספק שילוב לא פשוט בכלל של הנאה וכיף מצד אחד, ביחד עם תכלית עסקית / הטמעת מסרים/ ערך מוסף מצד שני. כאשר הסדנא מתוכננת ומופקת על ידי צוות מקצועי בתכליתו, ההנאה מובטחת ומביאה עימה אימפקט עצום הן על העובדים כיחידים והן על העובדים כקבוצה או כצוות עבודה.

 

צעד 3: סדנאות בערכים שלכם

אתם מאמינים בערך המצוינות? דוגלים בערך הביחד? חשוב לכם שהעובדים יעבדו היטב ובאינטגרציה, גם אם המנהל לא משגיח עליהם בכל רגע ורגע? חשוב לכם שהאווירה בארגון תהיה נעימה, מעודדת מקצועיות, תקשורתית ועשירה בידע? לצורך כך חשוב שתבחרו סדנאות בערכים שלכם. סדנאות שמופקות בערכים הכי גבוהים, עם מרצים או מדריכים שחותרים להשיג את היעדים הרצויים לכם, בשילוב אתגר והנאה – זה המתכון המנצח. הדרך לייצר מוטיבציה אצל עובדים היא להראות להם שאכפת לכם מהם, באמת. בין אם בפעילות גיבוש או מתנה חכמה לחג. בחרו בסדנאות ששמות את העובדים שלכם במרכז כערך עליון, ולא את הפעילות עצמה. זה הוא גבול דק אך המקצועניים ביותר (כמונו ;)) יידעו לבצע אותו.

 

צעד 4: הייפ לקראת האירוע

מהרגע שבחרתם את הסדנה הנכונה לכם, התרכזו בלייצר ״הייפ״ פנים ארגוני אצלכם ולהלהיט את העובדים לקראת הפעילות. ייצרו אצלם סקרנות וציפייה לקראת הפעילות, מה שיביא ליותר שיחות ׳כיף – ארגוניות׳ בקרב העובדים שמרימים למותג שלכם. גרמו להם להרגיש שהם חלק ממועדון קטן ומכובד של אנשים שמשקיעים בהם, שרואים אותם ומעריכים אותם. הפעילות היא בשבילם – היא סמל ופרס הוקרה על עבודתם הנאמנה. איך לעשות את זה?
א. לשלוח טיזרים מגניבים לקראת הפעילות (בווטסאפ, מייל / ניוזלטר, ישיבות בוקר…)

ב. לשלוח Save The Date שמייצר סקרנות וממותג גם לחברה שלכם וגם לפעילות המתקרבת

ג. לחשוף בפני העובדים בצורה יצירתית שמעודדת Engagement שהם עומדים לעבור פעילות גיבוש מטריפה ממש בקרוב (נגיד סרטון זה ממש מגניב!)

ד. להתייעץ איתנו בטלפון על עוד רעיונות מגניבים בנושא 🙂

 

 

 

חזרה

למה חדר בריחה נייד זה הפתרון שלכם לצוות מאוחד וחזק

על חשיבות גיבוש צוות העובדים, הדגשים לבחירת הסדנה המדויקת לכם והקונספטים המרעננים שכדאי שתכירו.

לקריאה

מהפכה בכנסים

מהי הגישה החדשנית שמחוללת מהפכה בכנסים B2B ומדוע היא הכרחית להצלחתם?

לקריאה

למה חדר בריחה נייד זה הפתרון שלכם לצוות מאוחד וחזק?

על חשיבות גיבוש צוות העובדים, הדגשים לבחירת הסדנה המדויקת לכם והקונספטים המרעננים שכדאי שתכירו.

לקריאה

מהפכה בכנסים

מהי הגישה החדשנית שמחוללת מהפכה בכנסים B2B ומדוע היא הכרחית להצלחתם?

לקריאה