סדנת תחקור "הולכים לעיבוד"
סדנה משלימה לפעילות חדרי הבריחה, לעיבוד יעיל ואיכותי של החוויה.

אודות האירוע

מה הרעיון?

סדנה משלימה לפעילות חדרי הבריחה, לעיבוד יעיל ואיכותי של החוויה.

הניסיון שלנו, לצד מחקרים ארוכים בתחום הפסיכולוגיה, מלמד שעל מנת להטמיע לקחים ומסרים משמעותיים עלינו ללמוד באופן חוויתי ("לשתף את הגוף והחושים בתהליך הזיכרון והעיבוד"). בדיוק כמו שהגוף זוכר איך לרכב על אופניים, גם אם לא רכבנו עליהם מאז שהיינו ילדים.

בפעילויות שלנו, המשתתפים מעורבים ומרוכזים לעומק בהתרחשויות ובדינמיקה לצד רצון עז לנצח, ולכן באופן טבעי, עולות במהלך המשחק תובנות רבות ורלוונטיות ברמה הקבוצתית. על סמך תובנה זו, פיתחנו את סדנת "הולכים לעיבוד".

נשמע טוב, אז מה קורה בפועל?

מה הבעיה בבעיות?
מה משותף לכל מה ''שמפריע'' לנו בחיים?
ולמה יצירתיות היא המענה האידאלי?

פעילות ייחודית ומאתגרת אשר מעודדת יצירתיות, פתרון בעיות וחשיבה מחוץ לקופסה. הפעילות מאפשרת גיבוש תובנות רבות על התנהלות המשתתפים כפרט או כקבוצה, על ההרגלים ועל צורת החשיבה שלהם. 

לפני הפעילות, נדבר. צוות המקצוענים של קואלה ואתם, מנהלי הארגון, ננהל שיח פתוח בו תוכלו לספר לנו על הארגון ועל הרעיונות והמסרים המרכזיים אותם תרצו להדגיש בפעילות. 

לאחר מכן, ניגש לעניינים! נתחלק לקבוצות ונתחיל בפעילות חדרי הבריחה הניידים או הווירטואליים (לבחירתכם). ביחד נעשה SWITCH OFF למציאות וניכנס לעולם חדש – מלא בחידות ומשימות שיעוררו את היצירתיות והאדרנלין. מרחב בטוח לכיף אך גם לטעויות וניסויים.

באופן טבעי, לאורך הפעילות יעלו מגוון דילמות, אתגרים וממשקים מסקרנים ומפתיעים. הצוות המיומן שלנו יצפה מהצד במתרחש, יזהה וירשום בזמן אמת דפוסי פעילות עיקריים, הערות, הארות ודוגמאות מעניינות ובולטות לעבודת צוות מקדמת.

מדריכים ומומחים שלנו יעברו בין הקבוצות, יצפו בנעשה, יאספו תובנות מעצימות מהדינמיקה הצוותית וכן דוגמאות פרקטיות ומעניינות שעולות מהשטח.

לאחר המשחק, והכרזת המנצחים, נעבור להרצאת "הולכים לעיבוד" – שתועבר ע"י מנחה מוביל של קואלה. נפתח בשיתוף תובנות ושיח פתוח, נציג את התובנות והדוגמאות שעלו מן המשחק תוך שימת דגש על חזון/DNA הארגון, ערכיו ומסריו ונחבר באלגנטיות את תוצרי הפעילות לתמונה הגדולה.

 כל אלו – בהרצאה מרתקת, מעוררת, מעצימה ואף מלאת חוש הומור.

השילוב המנצח בין השתתפות פיזית בפעילות חדרי הבריחה לסדנת העיבוד שמתנהלת לאחריה, מאפשר הטמעה מיטבית ונושאת תוצאות ארוכות טווח של התובנות והמסקנות שעולות לאורך הפעילות. מדובר בפתח אמיתי ופרקטי לשיפור ושינוי איכותי.

הסדנה מועברת על ידי מנחה מוביל המתמחה בדינמיקה קבוצתית ומבוססת על מסקנות ותובנות של מעל ל-100,000 משתתפים בפעילויות מוצלחות אותן העברנו!

משך פעילות חדרי הבריחה: כשעה.

משך הרצאת "הולכים לעיבוד": כ-40 דקות.


ניתן כמובן לבצע את הפעילות והסדנה בכל מקום שתבחרו וכן בשפה האנגלית. 

סדנת העיבוד הופכת את פעילות חדרי הבריחה ממשחק מקורי ומהנה לכלי יוצא דופן לשיקוף החוזקות ונקודות התורפה של המשתתפים והארגון. היא מאפשרת מבט מהצד על הדינמיקה העדינה והדקויות אותן שגרת היומיום נוטה לטשטש.
במילים אחרות, מטרת הסדנה היא להפוך את התנהלות הארגון מטובה – למצוינת.


נשמח לראותכם,
הקואלות.